Descoperirea cunoştinţelor
/ Knowledge Discovery >> Descoperirea cunoştinţelor >> aventură >> activitati in aer liber >> alergare >>

Cum Marine Corps Marathon Works

este valabil pentru toți participanții, indiferent dacă acestea intră ca un alergător, ciclist mână sau cal de curse scaun cu rotile. În 2009, câștigătorul cursei a fost John Mentzer, care a terminat în 2:21:47 [sursa: Hage]. Câștigător femei a fost Muliye Gurmu, cu un timp de 2:49:48. Castigatorul scaun cu rotile a fost David Swope, care a completat cursa în 1:53:03.

Nici câștigătorilor se apropie de recordul de curse. Rezultatele bărbaților de 2:14:01 a fost stabilit de către Jeff Scuffins în 1987. înregistra femeilor este deținută de Olga Markova, care în 1990 a terminat cursa în 2:37:00. [Sursa: Marine Corps Marathon]

MCM devine și mai legendar în fiecare an, în parte din cauza unora dintre primele participanți. Patru bărbați au finalizat MCM pentru fiecare an a avut loc cursa. Ei au o poreclă - Ground pounders. Cel mai tânăr al Ground pounders este Will Brown, 63. Cea mai veche este Mel Williams, 71 [sursa: Marine Corps Marathon]. Nici unul din cele patru vrea să fie primul care să fi dor de o MCM, astfel încât acestea toate fac un punct de a fi in forma pentru cursa fiecare an.

MCM este o cursa celebru și atrage oameni celebri. Finisare notabile includ Al Gore, John Edwards, Ted Koppel, Oprah Winfrey și Clarence Thomas, printre multe alte chipuri familiare [sursa: Sirdofsky].

Chiar dacă nu văd nici celebrități în timpul cursei, vă ' Va trebui o multime de companie de la linia de sosire. Organizatorii cursei spun că nu e mai puțin frecvente pentru mai mult de 100 de concurenti pentru a termina fiecare 60 de secunde. Un membru al Marine Corps prezintă o medalie pentru toată lumea care completeaza cursa.

finisare apoi participa la Finish Festivalul MCM în Rosslyn, Virginia. Ei pot folosi zona de familie Link Up, în cazul în care alergători și membrii familiei pot găsi unul pe altul prin colectarea lângă turnuri poartă prima literă a fiecărui nume alergător lui.

Fie că executați MCM acest an sau cu nerăbdare să participe la un eveniment viitor, puteți fi siguri că veți asista unele din cele mai bune sportivitate afișat vreodată la un maraton de o asemenea magnitudine.

Pentru mai multe în această privință și alte evenimente de funcționare, linie pe la pagina următoare.