Descoperirea cunoştinţelor
/ Knowledge Discovery >> Descoperirea cunoştinţelor >> auto >> curse auto >> NASCAR >> NASCAR alte >>

Bobby Isaac

în '67, convins Isaac pentru a conduce masina. KRAUSKOPF a anunțat un plan de cinci ani pentru a câștiga campionatul Nascar.

Isaac a fugit un ardezie parțială de 12 cursa in 1967, cu un finisaj de top de-al doilea la Charlotte. În '68, K &Amp; K echipa Dodge introdus toate rasele și aproape a câștigat titlul. Cu trei victorii scurt-track, Isaac a terminat al doilea la David Pearson în clasamentul final

". Am fost de fapt o echipă nouă, " a spus Isaac. " Harry a fost relativ nou la NASCAR, iar noi nu am avut nici fabrică ajuta în acel an. Noțiuni de bază bate prin Pearson cu toate experienta si fabrica sa de ajutor nu a fost prea rău ".

În 1969, Isaac a câștigat 17 curse, inclusiv primul său pe un Superspeedway la noua pista Texas, și a câștigat 20 de stalpi. Cele 20 de poli într-un singur sezon rămâne un timp record de toate NASCAR Cupa Series. " Am câștigat o mulțime de curse scurt cale, dar nu am putut toate trage împreună pe urmele marilor până în ultima cursă a sezonului de la Texas. Asta victorie a fost cea mai mare în momentul meu de curse, " a declarat Isaac

În anul următor, Isaac și K &. Echipa K jelled într-una din echipele cele mai formidabile stoc masina de curse a lui. Au câștigat 11 curse și cursă de campionat. " Castigarea campionatului mi-a dat satisfacție personală, dar aș locul doi la Texas victorie, " a spus Isaac. " Modul mă uit la ea, mi-a luat șapte ani pentru a câștiga o cursă Superspeedway și numai trei ani pentru a câștiga campionatul ".

Isaac a câștigat încă cinci curse pentru echipa Krauskopf lui, niciodată rulează un program complet. În 1972, el a renuntat brusc la echipă. El nu a câștigat o altă rasă.

În 1973, el a facut echipa cu Bud Moore, care a fost în curs de dezvoltare un motor mic pentru o utilizare viitoare în competiție NASCAR. La '73 Talladega 500, Isaac a chemat pe Moore la radio și ia spus să obține un alt șofer pentru că a fost renunti. Isaac a adus masina la gropi, urcat afară și a spus că a fost retrage. Pensionare a durat șase luni. Din 1974 până în '76, el a fugit doar câteva evenimente NASCAR Winston Cup Grand National. În timpul lui liga mare cariera NASCAR, Isaac a câștigat 37 de curse din 308 începe.

În amurgul carierei sale, Isaac a fost din nou în șa de o masina Sportivi, concurând pe săptămână la vechiul său Hickory Speedway motive stomping. În noaptea de 13.08.1977, a suferit